Ajutor

Gripa

Postata de smookyzke cu 11 ani in urma.

Salut! am si eu o problema, de fapt o prietena de-a mea. a racit, a avut febra, tusea f tare, o stare p***a ( cine stie, poate o fi fost gripa, deoarece si mama ei si sora s-au imbolnavit cu aceleasi simptome ca ea), oricum in 2 zile se simtea mai bine doar ca tusea foarte tare si des, la fel ca mama si sora, insa ea atunci cand tuseste se scapa si putin pe ea si in loc de urina este cam aproximativ o picatura de sange, fiind asa de aproximativ o saptamana, iar la doctor nu vrea sa mearga, are genul de mentalitate ca toate trec pe cale naturala si nu ia nici medicamente. poate sa fie ceva grav?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Asociat starii gripale poate fi si o infectie urinara.
Este bine sa efectueze un sumar de urina, ecografie abdominala , un set de analize si un consult ginecologic.

Tomescu Iulia

acum 11 ani

Probabil a racit foarte tare jos si din aceasta cauza are aceste simptome. iti recomand un produs foarte bun pentru intarirea sistemului imunitar. Il dau si copiilor mei si multumesc lui Dumnezeu anul asta nu au racit deloc.
Produsul se numeste Green gold Imune si il poti gasi pe situl web http://***/articol/Produse/Tratament_sistem_imunitar/Imune-229.html