Bunăziua e posibilsăfiu însărcinată dacă Mi-a venit ciclul aproape 3 zile, dupăsa oprit si a 4 zi pe la 11 mi-a venitdin nou??

Greta varsaturi induse de chimioterapie

Postata de Lenuța cu 10 luni in urma.

Bună ziua, aș dori și eu un răspuns. Am făcut sex pe ovolutie mare, pe mediu și acum mi-a venit ciclu aproape 3 zile ,după care sa oprit aproape jumătate de zi și apoi mia revenitdin nou a4 zi . E posibil să fiu însărcinată pentru ca am mamelonele marou închis și am avut și mancarimi ,plus mancarimi pe piept . În afară de aceste simptome am mai avut amețeli în 2 zile și dureri de cap ,spate și ma duc la baie mai des ma gândeam ca am rămas însărcinată!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

In general, daca ai un ciclu menstrual normal, este putin probabil sa fii insarcinata daca ai avut sangerare in aceasta perioada. Cu toate acestea, uneori pot aparea sangerari usoare sau spotting in timpul sarcinii, deci exista posibilitatea sa fii insarcinata. Simptomele pe care le descrii sunt, de asemenea, comune in timpul sarcinii, dar pot fi si simptome ale unui dezechilibru hormonal sau ale altor afectiuni. Cel mai bine este sa faci un test de sarcina pentru a confirma sau a exclude sarcina si sa consulti un medic daca simptomele persista sau devin mai severe.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504