Stare persistenta de voma și nod in gat?

Greata varsaturi

Postata de Utilizator11596701799 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,

As vrea sa va cer parerea cu privire la o problema cu care ma confrunt de aproximativ 3 luni de zile. In fiecare dimineata ma trezesc cu o stare de voma care uneori persista de a lungul zilei. Simt aproape permanent un disconfort in piept și am senzația de “nod in gat” după ce mananc.
Mentionez ca sunt barbat, testul pentru helicobacter a iesit negativ, am facut si gastroendoscopie acum 1 luna dar mi s a spus ca nu am vreo problema la stomac. Analizele de sange mi-au iesit bune..am incercat multe tratamente prescrise, dar niciunul nu si-a facut efectul, starea de greata de dimineata persistand.
Care ar fi cauza si cum se poate trata?
Va multumesc!!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/globul-faringian-sau-senzatia-permanenta-de-nod-in-gat_17226

Utilizator11605960547

acum 3 ani

Buna ziua. Ati rezolvat cumva aceste stari? Ca si eu le am de aproximativ 4 luni. Mi.am facut aproape toate analizele posibile si totul a iesit bine. Nu stiu ce sa mai fac. Multumesc.

Utilizator11635368222

acum 2 ani

Incearca sa faci o endoscopie.Am si eu aceeași problema,eu nu pot nici sa mananc .Eu am vineri programare la endoscopie si atunci vad ce se întâmplă.