Greata dimineata si arsuri la stomac?

Greata varsaturi Ulcer gastric Boli vezica biliara

Postata de sporeaandrei cu 7 ani in urma.

Buna ziua,

As vrea sa va cer parerea cu privire la o problema cu care ma confrunt de multe luni de zile. In fiecare dimineata ma trezesc cu o stare de greata urmata de tuse, ca si cum ar urma sa vomit, dar nu se intampla. Sunt zile in care si seara am greturi.
Pe parcursul zilei am un disconfort (aproape permanent) in stomac/piept, indiferent daca imi este foame sau daca mananc. As putea spune totusi ca dupa ce mananc se diminueaza senzatia de disconfort. Se manifesta prin arsuri, aciditate, "nod in gat".
Mentionez ca sunt barbat, testul pentru helicobacter a iesit negativ, am facut si gastroscopie acum 2 luni (crezand ca am ulcer/gastrita), in care nu a fost semnalata nicio problema. Am facut si ecografie abdomniala in care au fost descoperiti 2 mici polipi pe fiere, dar am inteles ca nu au legatura cu simptomele. Analizele de sange mi-au iesit bune, deci chiar nu stiu care ar putea fi cauza. Am incercat multe tratamente prescrise, dar niciunul nu si-a facut efectul, starea de greata de dimineata persistand.
Care ar fi cauza si cum se poate tratata?

Va multumesc!

Raspunsuri (3)

MembruMobileAppdumitrescu.stefan88

acum 5 ani

s-a rezolvat problema?

Mariana

acum un an

Fix asa probleme are și soțul meu ce este oare ma ajutați va rog mersi frumos

Alin9431668

acum un an

salut, ai rezolvat? cum?