De ce imi apar umflaturi rosii pe fata cu senzatia de mancarime?

Granulom Sindromul sjogren larsson Distrofie unghii Foliculita eozinofilica Necroza cutanata Intepaturile de insecte Afectiuni minore ale pielii Acanthosis nigricans Boala iga liniar Piodermita gangrenoasa Necroliza epidermica toxica Ulcer dermic Impetigo Mastocitoza Intertrigo Dermografism Barbie dubla Necrobioza lipoidica Neurodermita Hemangiom Negi Vitiligo Pitiriazis rubra pilaris Pemfigus Panaritiu Infectie molluscum contagiosum Melasma Durere la epilare Ihtioza Hidradenita supurativa
+27
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21609232348 cu 3 ani in urma.

In prima faza m-am umflat in zona gurii si partea dreapta de obraz am fost la doctor si mi-a prescris Chlorphenamine si Prednisolone. Cam 3-4 zile a fost bine apoi m-am umflat deasupra sprancenei stangi pe frunte am luat aceleasi medicamente dupa care umflatura ( rosie si destul de maricica 3-4 cm ) s-a lasat pe ochi apoi pe obraz.Dupa alte 3-4 zile umflatura rosie si usor cu tenta de mancarime a aparut deasupra sprancenei stangi. Ce sa fie oare Multumesc anticipat pt. raspuns

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/factori-care-inrautatesc-alergiile-pielii_15394