Abces in zona genitala ?

Granulom inghinal

Postata de Utilizator11708953379 cu 2 luni in urma.

Labia stânga cu abces nedureros menționez că am avut probleme cu glanda bartolini și acum nu am dureri absolut deloc ce credeți că am?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Abcesele genitale pot fi cauzate de multe boli, infectii sau probleme de sanatate, inclusiv probleme cu glanda Bartholin. Faptul ca nu simtiti durere nu exclude posibilitatea prezentei unui abces. Este posibil ca acesta sa fie cauzat de blocarea glandei Bartholin sau de o alta infectie.

De asemenea, alte afectiuni, cum ar fi bolile cu transmitere sexuala, pot cauza, de asemenea, abcese. Ar trebui sa mergeti la un medic pentru a va examina si pentru a ajuta la determinarea cauzei. Pot fi necesare teste suplimentare.

Alegeti un medic potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/tot-ce-trebuie-stiut-despre-abcesul-glandelor-bartholin_17331
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/chistul-glandelor-bartholin-bartholinita_1104

Va dorim multa sanatate!