Operatie de punere cristalin artificial glaucom?

Glaucom

Postata de Utilizator11564508932 cu 4 ani in urma.

Bunicul meu a avut glaucom si a ajuns sa nu mai vada deloc. A facut o operatie de inlocuire a cristalinului cu unul artificial. Timp de 3 ani a vazut bine dar in ultimul an a inceput sa vada din ce in ce mai putin , acum in ultimul timp deabia mai zareste. A fost la doctorul care i-a facut operatia si acesta i-a zis ca nu se mai poate schimba cristalimul inca odata si nu e nimic de facut. Nu exista alta posibilitate de a-si recapata cat de cat vederea?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/cataracta-cauze-tipuri-si-tratament_15070