urgent daca se poate

Gingivita

Postata de annoula23 cu 12 ani in urma.

acum 2 ani am facut estirparea nervului a unei masele si nu mi-a facut nimic acel doctor zicandu-mi ca am o mica infectie pe os...de atunci infectia a crescut ff tare...am dureri ale maxilarului,capului,ochilor si gatului...am luat toate felurile de medicamente fara nici un rezultat...am vizitat si alti doctori dar iar fara nici un rezultat...ce trebuie sa fac? sunt 2 ani in care ma zbat cu durerea si infectia...sunt riscuri de a aparea riscuri grave? va rog din suflet sa imi raspundeti! va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

buna ziua,

daca intradevar s-a ajuns la infectia osului subiacent, intradevar este mult mai grav decat o banala carie sau un abces si intradevar tratamentul nu este unul la fel de simplu, infectiile osoase vindecandu-se mult mai greu. totusi in aceasta situatie va recomand tot un consult medical de specialitate, in nici un caz nu veti rezolva aceasta afectiune din sfaturi primite pe internet. tratamentul poate fi anevoios si trebuie facut sub stricta indrumare a medicului stomatolog, si la fel gravitatea afectiunii poate fi estimata doar de acesta.

va urez o zi buna

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

mergeti la un medic ..de preferat unul recomandat

annoula23

acum 12 ani

va multumesc frumos ptr raspunsuri!......merg aproape in fiecare saptamana sau dupa ce termin tratamentul pe care mi-l recomanda medicul,dar din pacate fara rezultat deja antibioticile nu-si mai fac nici un efect....am schimbat si medicul....am fost si in afara tarii dar tot imi dau diferite tratamente care nu ma ajuta deloc.....ce ar trebuii sa fac in cazul in care medicamentele nu au rezultat? va multumesc!