sangerare sub o lucrare protetica

Gingivita

Postata de lia rodica cu 10 ani in urma.

am o punte ceramica facuta acum 4 ani si daca absorb (sug) puternic, sangereaza de sub ea
am avut si paradontoza, dar dintii afectati au fost extrasi

Raspunsuri (1)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Patologia a afectat si dintii restanti. Parodontoza este destul de rar intalnita, este o confuzie in termeni, o parodontita este altceva. Parodontita nu se vindeca, dar progesul poate fi mult incetinit. Vorbiti cu medicul dvs dentist sau cereti sfatul unui parodontolog. Multa sanatate!