Puroi la masea

Gingivita

Postata de MembruMobileApp150330210426060 cu 8 ani in urma.

Buna ziua.. Poate ma puteti ajuta cu un raspuns. An avut i infecţie la o măsea, mi se unflase foarte tare, am avut o interventie chirurgicală la dentist, mi.a curăţat locul apoi dupa ce s.a desunflat am mers la o consultaţie, mi.a făcut radiografie si a observat ca am o punga de puroi la acea măsea.. stomatologul a zis ca cu cel mai bine scot acea măsea deoarece era foarte cariată.. si am scos.o.. intrebarea mea e daca se mai poate sa am vreo problemă cu loc respectiv? Sa nu se fi scos bine acea punga de puroi sau sa mi sr mai unfle si sa trec din nou prin acea interventie dureroasa.. mulţumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Maria.Margarit81

acum 8 ani

Buna ziua! Consider ca depinde foarte mult si de cum va ingrijiti acum.Mai ales ca dupa o interventie ca aceasta ar trebui sa acordati o atentie corepunzatoare igienei dentare.Eu merg la un cabinet de ceva timp, mi-am extras maselele de minte,iar medicul meu stomatolog este doamna Andra Custura,daca vreti sa mergeti vreodata sa va linistiti ca totul este in regula si ca nu va reaparea acea punga de puroi,cabinetul se cheama andra smile.O zi frumoasa si sanatate!

Diana.M

acum 8 ani

Si eu va recomand acest cabinet,nu numai pentru ca doamna doctor Custura, este medicul meu,dar si datorita faptului ca cel mai bine mergeti la un consult pentru a evita o alta interventie dureroasa.