probleme cu gingia

Gingivita

Postata de dana.daniela cu 10 ani in urma.

Buna ziua in urma cu 4 ani am slefuit 5 dinti si am aplicat dinti de portelan dar au inceput sa apara probleme gingia este inflamata si acum am observat ca sunt portiuni care se albeste ,zilele trecute mi a cazut o jumatate de masea de langa lucrarea care mi s-a facut anul asta am fost la acelasi medic care mi a facut lucrarea si mi-a facut un detartraj simi a spus sa folosesc pasta de dinti parodontax si apa de gura parodontax va rog sa ma sfatuiti ce am de facut in continuare ca alta lucrare este destul de costisitoare.va multumesc Daniela 40 ani.

Raspunsuri (3)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Sa aveti grija de sanatatea gingiilor, igienizare la cabinet la fiecare 6 luni, periaj corect dupa fiecare masa, apa de gura, utilizarea firului de matase.

claudia

acum 10 ani

Apa de gura Corsodyl si gelul de gingii Cikaflogo fac minuni,dupa doar 1 zi am vazut rezultatele :) Incercati cu incredere.

Mihaela Roxana

acum 9 ani

te mai sfatuiesc sa folosesti in apa de gura la o singura utilizare 2-3 picaturi ulei din arbore de a ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.