gingivita?

Gingivita

Postata de florentina294 cu 15 ani in urma.

Am o fetita de 1an si 5 luni,de cateva zile i s-au inrosit gingile pe langa deja care au erupt.Cand o ating urla de durere sa fie gingivita.Ca imi recomandati ca tratament?

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Ar trebui sa iei fetita si sa mergi cu ea la doctor pentru a-i face o consultatie si sa-ti spuna de fapt ce are copilul. O gingivita netratata poate sa evolueze intr-o periodontita, o afectiune si mai serioasa a gingiilor. Periodontita poate duce la pierderea dintilor si la cresterea riscurilor de atac de cord. Multa sanatate

vlad

acum 14 ani

am facut gingivita ieri cum se poate trata acasa deoarece nu sunt in tara si nu pot apela la un doctor si cam in cat timp trece?