ginginii cresc??

Gingivita

Postata de Maria-Gabriela133909 cu 14 ani in urma.

Am o problema: ginginii mei cresc pe ultimele masele,ma doare foarte mult zonele celea ca imi vine foarte greu sa maninc.Ce as putea face?De ce se intimpla asta?

Raspunsuri (7)

Maria C

acum 14 ani

Mergi la un control stomatologic si vei afla raspunsul.

Citat:
Am o problema: ginginii mei cresc pe ultimele masele,ma doare foarte mult zonele celea ca imi vine foarte greu sa maninc.Ce as putea face?De ce se intimpla asta?

Adrienne

acum 14 ani

Cati ani ai ? s-ar putea sa fie maselele de minte.

Maria-Gabriela133909

acum 14 ani

am 20 de ani,dar situatia se agraveaza ma doare deacuma si gutul.......oare sa se fi infectat si el?

Adrienne

acum 14 ani

Daca ar fi sa fie vorba despre eruptia maselelor de minte, varsta ar fi normala. Ar trebui sa se prezinte astfel.....in capat, unde se termina maselele, zona sa fie umflata, dureroasa,chiar pana a nu putea deschide gura,sa nu poti manca.....asta pana maseaua erupe,dupa aceea trece atat durerea, cat si inflamatia,este ceva normal. Acum eu nu pot sti ce este,inteleg ca,ginginii ar acoperi masele deja existente. In acest caz s-ar putea sa fie altceva, de competenta unui specialist stomatolog. Multa sanatate !

Maria-Gabriela133909

acum 14 ani

Citat:
Daca ar fi sa fie vorba despre eruptia maselelor de minte, varsta ar fi normala. Ar trebui sa se prezinte astfel.....in capat, unde se termina maselele, zona sa fie umflata, dureroasa,chiar pana a nu putea deschide gura,sa nu poti manca.....asta pana maseaua erupe,dupa aceea trece atat durerea, cat si inflamatia,este ceva normal. Acum eu nu pot sti ce este,inteleg ca,ginginii ar acoperi masele deja existente. In acest caz s-ar putea sa fie altceva, de competenta unui specialist stomatolog. Multa sanatate !

multumesc mult pentru mesaj,miine merg la dentist si voi sti sigur ce se petrece

Razvan4799875

acum 14 ani

Doamne ce exprimari, ce cuvinte noi... Scoala trebuie sa fi fost foarte grea pentru tine Maria.

Adrienne

acum 14 ani

Ce ti-a placut mai mult???" ginginii "????