Gingii umflate si dureroase

Gingivita

Postata de andreill cu 12 ani in urma.

Buna Seara. Am in partea stanga a maxilarului ambele gingii umflate(si sus si jos) si imi provoaca niste dureri extraordinare. Dar daca tin apa rece in gura, sau orice alt lichid rece in gura durerea imi trece instant dar dupa 2-3 minute imi reapare. Dar in schimb daca am ceva dulce ma doare extraordinar de tare. Am presupus ca m-a tras curentul dar este extrem de dureros si nu stiu ce pot face.

Raspunsuri (7)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

O vizita la dentist pt diagnostic si tratament.

andreill

acum 12 ani

Din pacate nu sunt in tara momentan... Din cauza asta intreb daca ma pot ajuta ceva medicamente.. Macar impotriva durerii

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Pt durere, ibuprofen. Dar este posibil sa nu ajute prea mult.
Medicamentele nu inlocuiesc tratamentul stomatologic.

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

posibil carii interdentare

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului