Gingii umflate si dureri masele

Gingivita

Postata de BIGHYDEVA cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o mare problema.Ma dor radacinile premolarilor in ambele parti, si am gingiile umflate in zona lor.Cand stau in pat ma doare cel mai tare.Intr-o parte am nervul scos.Am luat augmentin pentru infectii, a mai trecut durerea, dar cam atat.Gingiile se umfla in continuare.Pe film nu se vede puroi si nu simt ca as avea puroi.Ce as putea face in acest caz?Ma termina psihic.

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la un consult stomatologic, daca aveti deja un medic la care mergeti si nu sunteti multumit/a, apelati si la alt medic.

BIGHYDEVA

acum 11 ani

Am fost la dentist, mi-a pus 2 plomba.Dupa asta in ambele parti a inceput sa se umfle si cand ma apas pe radacinile lor ma doare tare.Dentistul a zis ca trece.Dar de 2 saptamani fac cu capu''.Plus ca in partea stanga nu a lucrat.Este sansa sa fie o infectie si sa treaca cu medicamente sau sa caut alt dentist?

Dorin

acum 10 ani

Aceeasi problema o am si eu, de o saptamana..si sunt in Marea Britanie, vin in Romania abia peste 7luni..ceva rezolvari?? am 2 plombe in aceea zona..stanga sus(nu stiu numele dintilor.) ultimii 3 din stanga sus.