Gingii rosii si mov

Gingivita

Postata de ralukcris cu 12 ani in urma.

De 3 luni ma confrunt cu aceasta problema. Am gingiile rosii si mov numai la baza. Intai in partea de jos,unde s-au vindecat, acum in partea de sus,unde nu mai trec.Am facut detartraj,desi nu aveam neaparat nevoie, am urmat tratament cu gel naturist,nistatita si glicerina boraxata.De o saptamana iau Augmentin dar nu se observa nicio imbunatatire. Medicii dentisti nu au stiut sa-mi spuna exact ce am.Ce as putea sa mai fac?Simt ca le-am incercat pe toate si nimic nu-si face efectul. Astept raspunsul dumneavoastra si va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Hurducas Daniela

acum 12 ani

Bun seara, este un unguent Kamistad sau Dologel il gasiti in farmacie se aplica pe mucoasa dupa ce v-ati spalat pe miine , clatiti inainte cu listerin in concentratie cca 1min,dupa care aplicati aceasta pasta pe gingi este un antiseptic foarte bun si calmant in acelasi timp ,se poate aplica de 4 ori pe zi . O seara buna sper ca v-am fost de folos.
dr. D. Hurducas

ralukcris

acum 12 ani

Buna ziua.Va multumesc pentru raspuns.Am luat Kamistad si deja il folosesc,de 4 ori pe zi si de fiecare data inainte ma clatesc cu Listerine. Cat timp ar trebui sa folosesc acest gel?O zi buna