gingii care singereaza

Gingivita

Postata de Dumitru153112619 cu 12 ani in urma.

Care pot fi cauzele singerarii gingiilor?.Mentionez ca gingiile dor la atingere si suplimentar ma dor si dintii din fata.
Multumesc,

Raspunsuri (12)

dr. neagu mihaela

acum 12 ani

Cel mai posibil aveti un inceput de paradontoza. Consultati un stomatolog, pentru un tratament specializat.

http://www.aloe-vera-forever.ro/

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

muuuuuuult tartru !!!

Lullaby

acum 12 ani

incearca tinctura de propolis si poate sa mergi mult mai des la stomatolog. maseaza-ti gingiile cu propolis si ia piascledine 300 pe baza de avocado, eu am parodontoza si asta am facut si fac, la recomandarea doctorului.

maria p

acum 12 ani

cel mai bine ar fi sa consulti un medic stomatolog care iti va spune daca este vorba de paradontoza sau altceva si in functie de raspunsul lui vei vedea ce este de facut si cum sa te tratezi. daca esti din bucuresti si nu ai deja un dentist de care esti multumit iti pot recomanda clinica Imperial Dent, unde merge famila mea. este vorba de o clinica premium, ii gasesti pe internet, unde au si lista cu preturi :)

Dumitru153112619

acum 12 ani

Multumesc mult, sunt deja in tratatment.
Dumitru

maria p

acum 12 ani

daca te ajuta: http://www.imperialdent.ro/

sanatate

IrynaIryna

acum 12 ani

Hello,
Si eu am auzit ca ar fi foarte eficient Piascledine 300, m-am tot interesat in ultimul timp pentru ca am avut probleme cu gingiile inca de la inceputul lunii septembrie. e facut din avocado si soia, nu pot sa va zic inca exact ce efecte are pentru ca inca nu l-am incercat... mai stie cineva detalii despre acest medicament sau despre un alt remediu naturist?

IrynaIryna

acum 12 ani

Hello,
Si eu am auzit ca ar fi foarte eficient Piascledine 300, m-am tot interesat in ultimul timp pentru ca am avut probleme cu gingiile inca de la inceputul lunii septembrie. e facut din avocado si soia, nu pot sa va zic inca exact ce efecte are pentru ca inca nu l-am incercat... mai stie cineva detalii despre acest medicament sau despre un alt remediu naturist?

IrynaIryna

acum 12 ani

Hello,
Si eu am auzit ca ar fi foarte eficient Piascledine 300, m-am tot interesat in ultimul timp pentru ca am avut probleme cu gingiile inca de la inceputul lunii septembrie. e facut din avocado si soia, nu pot sa va zic inca exact ce efecte are pentru ca inca nu l-am incercat... mai stie cineva detalii despre acest medicament sau despre un alt remediu naturist?

IrynaIryna

acum 12 ani

Hello,
Si eu am auzit ca ar fi foarte eficient Piascledine 300, m-am tot interesat in ultimul timp pentru ca am avut probleme cu gingiile inca de la inceputul lunii septembrie. e facut din avocado si soia, nu pot sa va zic inca exact ce efecte are pentru ca inca nu l-am incercat... mai stie cineva detalii despre acest medicament sau despre un alt remediu naturist?

Medeea

acum 12 ani

Buna,
Eu stiu de tratamentu asta ca e foarte bun pentru dinti si oase. Taicamiu ia pentru parodontoza si e destul de multumit, ia deja de vreo 6 luni. Iar maicamea il ia pentru dureri articulare. E misto ca e din plante si nu are efecte secundare si se simt si efectele bune.

Se ia o capsula pe zi in cure lungi.
Sanatate

trifa calin

acum 8 ani

buna vreau sa ma ajutati si pe mine imi curge singe din gingiea din partea de sus noaptea cind dorm din partea stinga maseaua2 si mise face teag in gura va rog ajutatima nu mai stiu ce sa ma fac cu singele si ziua curge