Gingie inflamată

Gingivita

Postata de MembruMobileAppVladutpetrisor15 cu 7 ani in urma.

De două zile mi s-a inflamat o gingie și mă doare de mor. Țin să menționez că umflătura nu este moale iar lângă ea este o măsea cariată. Am încercat clătirea cu apă cu sare ( doar ameliorează puțin ) aulinul nu are nici un efect,gheața nici atât. Ce îmi recomandați să mai încerc ? ( Oh,și la măsea este scos nervul iar de plombat nu poate deoarece este cam jumătate cariată )

Raspunsuri (1)

Ecaterina

acum 7 ani

badijonari cu Biomicin Forte ( ulei de cuisoare si cimbru produs de Fares)
utilizati putina miere in care puneti 3 picaturi de ulei, amestecati cu un betisor igienic pentru urechi ( sau cu mina foarte curata si dezonfectata) si masati usor gingia
Atentie! Senzatia e de arsura puternica citeva secunde! Dar apoi durerea si inflamatia dispare dupa citeva badijonari

Curaj!