falca unflata

Gingivita

Postata de elenacernica cu 12 ani in urma.

buna ziua am un baietel de 12 ani si i sa unflat falca stanga partea de jos am fost la dentist cu el si m-i s-a spus ca trebuie sa-i iasa maseaua de 12 ani si de aceea il doare,ce sa fac nu a dormit toata noaptea ce medicamente sa ia? mai are si o carie la omasea ,medicu a spus ca trebuie sa astept sai dea maseaua si apoi rezolvam cu caria?are dureri foarte mari!va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Hurducas Daniela

acum 12 ani

Buna seara, pentru dureri in seara aceasta puteti sa-i dati solpadeina efervescenta si miine mergeti la un specialist pe chirurgie dento-alveolara sa va rezolve; daca sunteti din Iasi ma puteti contacta veti gasi nr. meu de telefon pe site.
Oseara buna

elenacernica

acum 12 ani

Va multumesc,pentru sfat,dar din pacate sunt din Constanta.

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru combaterea durerilor dentare puteţi administra medicamente antialgice precum Algocalmin