Extractie masea cu probleme

Gingivita

Postata de gabrielt cu 10 ani in urma.

buna ziu. de o sapamana am facut o extracit a unuei masele bolnave care avea si un abces mare de puroi. Inainte de extractie am urmat un tratament de 6 zile cu augumentin de 1000. la 2 zile dupa extractie am inceput sa am un gust foarte rau in gura si rana are o culoare ciudata, aproape neagra si si pe margini este galbena. am respecata intocmai sfatul medicului, am avut foarte mare grija cu igiena dentara, am folosit foarte de s si apa de gura. Intrebarea mea ar fi: ce e de facut? L-am sunat pe medic si mi-a zis sa iau Bioparox, dar mi-e frica sa nu se intample ceva mai grav. Ar trebui oare sa iau inca o cura de antibiotic? mutumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Gabishor

acum 10 ani

Cam aceiasi problema am si eu, tot asa mi-am facut extractie la molarul inferior, a fost totul ok, cu mici dureri..a sangerat cam 1-2 ore acolo. Dupa cateva zile s-a format acolo un cheag, vreau sa va zic ca am un gust tare urat in gura+ respiratia urat mirositoare de atunci ( ma spal de 2-3 ori pe dinti + apa de gura)
Ce e de facut sa scap de miros?!
S-a format tot asa un negru + galbui pe margini.