Extracție măsea

Gingivita

Postata de enachelauriana cu 8 ani in urma.

Bună ziua, aș vrea să primesc o explicație unui fenomen ciudat după o extracție de măsea. După extracție medicul mi-a spus că la rădăcină să afla o infecție, mă așteptam să-mi treacă repede dueririle, dar au continuat 5 zile. Azi am observat că pe partea laterală a gingiei este o umflătură mică, foarte dură, dureroasă la atingere, pe când gingia din locul extracției se comportă adecvat. Ce fel de umflătură reprezintă și trebuie cu adevărat să mă adresez din nou stomatologului?

Raspunsuri (2)

Dr. Andra Custura

acum 8 ani

Da, ar fi bine sa va vada un doctor. Poate acolo la radacina unde a fost infectia inca mai este ceva factor iritativ... Poate si o radiografie de control.

mire.popesco

acum 8 ani

Eu chiar am fost la cabinet la doamna Andra Custura si chiar va recomand sa va programati la un consult.Sunt de parere ca aparitia durerii ar trebui sa ridice mai mult decat un semn de intrebare si ca trebuie sa acordati o atentie suplimentara afectiunii.Sanatate!