Ciudatenie dupa extractie

Gingivita

Postata de SonyMarika cu 9 ani in urma.

Cu 2 saptamani in urma mi-a fost extrasa o masea. 1 Saptamana a durut tare si am luat nurofen zilnic. Acum nu mai doare dar a crescut acolo o carne ciudata care acopera gaura ca o jumatate de cireasa. Ce poate fi?

Raspunsuri (1)

buna

acum 9 ani

Acela este chegul care acopera gaura si se transforma candva in carne. Este necesar deci ci nici un motiv de ingrijorare.
Insa daca nu ai luat atata nurofen s-.ar fi vindecat mai rapid. Nurofenul e un medicament foartre periculos si cu efecte secundare ! Nu se ia decat la durere maxima insuprotabila si nu zilnic 2 saptamani cum ai facut tu !