Ce parere aveti?

Gingivita

Postata de MembruMobileApp305886 cu 8 ani in urma.

Bună ziua,deci acum ceva timp am fost la dentist ,aveam niște carii ,mi-a plombat ,totul frumos .. nu aveam dureri din cauza cariilor,nu nimic . Dar am dezvoltat o sensibilitate la mâncarea care este rece , nu pot manca ceva mai rece pentru ca ma doare si este deranjat.. as vrea sa stiu si eu toate cauzele posibile si ce ar trebui sa fac daca se poate . Va multumesc frumos .

Raspunsuri (2)

Emillll

acum 8 ani

Mă spăl o perioada cu sensodyne și în aceea perioada nu voi mai avea probleme sau nu voi mai avea niciodată chiar dacă folosesc alta pasta ?

Adrienne

acum 8 ani

***repara zonele sensibile , prin formarea unui strat protector compus din minerale similare celor din structura normal a dintilor. Daca totul este bine ,nu vad motivul pentru care as schimba pasta de dinti. Asa ca , nu pot sa - ti raspund la partea a doua, a intrebarii tale.