cat timp poate dura?

Gingivita

Postata de Dragoshh cu 11 ani in urma.

De aproape o saptamana ma dor gingiile si 4 dinti din fata ingrozitor(jos)
Ieri am fost la dentist si mi sa spus ca am gingivita si mi sa facut un detartraj
Cat timp poate dura pana imi trece?nu mai rezist.....

Raspunsuri (3)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Cred ca e mai mult decit gingivita. Suspectez boala parodontala sau cel putin un dinte cu probleme.

Dragoshh

acum 11 ani

si eu ma gandeam ca am ceva mai grav
am si intrebat,daca sigur e gingivita?mia zis clar ca e gingivita
acum cred ca ma duc la urgenta nu mai am ce sa ezit(nu eram sigur cami poate face ceva)
Multumesc mult pentru raspuns

sergiu

acum 10 ani

salut man si pe mine ma doare de 2 zile ingrozitor dureri infernale ... cat va mai tine , cat a tinut la tine ?