adenopatii

Gingivita

Postata de danielle71 cu 12 ani in urma.

buna seara! as dori sa stiu ce inseamna adenopatie inflamatorie in regiunea submandibulara fara abces .....multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Adenopatia inflamatorie în regiunea submandibulară fără abces înseamnă creşterea în volum a ganglionilor submandibulari datorită unei cauze inflamatorii, infecţioase sau tumorale fără a fi prezentă o colecţie purulentă constituită, plecând de la un focar local de infecţie

iliana turcanu

acum 8 ani

Ce inseamna adenopatie metabolic activa la pet -ct scan efectuat?