Utilizare softigyn pentru mycoplasma si ureaplasma pozitive?

Ginecologie

Postata de Daiana1 cu 10 luni in urma.

Am facut analizele Mycoplasma si Ureaplasma si au iesit pozitive. Medicul ginecolog mi-a zis sa iau Doxicilina si Softigyn. Aseara a fost prima data cand am folosit Softigyn, inainte de culcare exact cum mi s-a zis. Dar dimineata in jurul orei 7, mi-a curs un lichid alb laptos si destul de mult..ca si cum capsula introdusa seara s-a transformat in lichid.. si intrebarea mea este daca asa este normal sa se intample sau am o reactie adversa? M-am gandit ca primesc un raspuns aici, pana imi raspunde Medicul ginecolog la mesaj. Multumesc

Raspunsuri (1)

acum 10 luni

Buna ziua,

Lichidul alb laptos pe care l-ai observat dimineata ar putea fi o reactie normala la administrarea medicamentului Softigyn. Este posibil ca medicamentul sa se fi dizolvat si sa fi eliberat substanta activa in vagin, rezultand intr-un lichid alb laptos.

Cu toate acestea, este intotdeauna recomandat sa discutati cu medicul ginecolog pentru a-i raporta aceasta situatie si pentru a obtine clarificari.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie