Umflatura in vagin?

Ginecologie

Postata de MembruMobileApp1522509246 cu 4 ani in urma.

Acum 12 zile am început tratament cu polyginax. Toate bune si frumoase. Primele zile le puteam baga bine fara probleme dar a 3 a- a 4 a zi au început să nu mai intre bine din cauza ca se umflase inauntru. Am bagat degetul cu greu si in spate era o umflatura micuță pe partea stângă a vaginului. Acum o seara am verificat iar cum mai este umflatura... dar ea s a umflat mai rau si nu mai este doar in partea stângă . S a prelungit până pe mijloc pe orizontal. Este un fel de carne cred si este destul de tare. Ce este si cum se poate trata?

Raspunsuri (5)

Utilizator11585258956

acum 4 ani

Bună, la fel am și eu

Cris

acum 3 ani

Buna, ai reusit sa afli ce ai? Si eu simt asta si am abia maine programare la medic.

Utilizator11586268238

acum 2 ani

Multumesc frumos pentru raspuns, Criss. Numai bine!

Maria

acum un an

Mă confrunt și eu cu aceeași problema. Imi puteți spune va rog ce tratament ați primit?

Utilizator11586268238

acum un an

Buna, Maria. Nu ai de ce sa îți faci griji. Medicul meu ginecolog mi-a zis că acea umflatura este de fapt colul uterin. Totuși mergi la controlul anual și fă-ți și testul Papanicolau daca nu l-ai făcut anul asta. Multă sănătate!