Scurgeri vaginale anormale?

Ginecologie Sangerare

Postata de Mihaela cu 5 ani in urma.

Buna! Sunt diagnosticata cu sindromul ovarelor micropolichistice si cu tiroidita Hashimoto. De 10 luni iau anticonceptionalele Karissa, la recomandarea medicului si la fiecare control ginecologic mi s.a spus ca totul este in regula si sa continui asa. Luna aceasta, dupa menstruatie, cand am reluat pastilele, in a doua saptamana am inceput sa am niste eliminari vaginale sangeroase si arsuri la urinare, scurgerile au devenit mai abundente, ca o menstruatie apoi au trecut iar disconfortul persista, plus durere la actul sexual. Cateva zile au disparut iar acum sunt in pauza de la pastile si ar trebui sa am iar menstruatie, am niste eliminari sangeroase-maronii, vascoase si parca cu bucati. Ma puteti ajuta cu un sfat? A mai patit cineva ? Poate fi o sarcina extrauterina ? Testele ies negative..
Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/sindromul-ovarelor-polichistice-cauze-diagnostic-si-tratament_6968