Sarcina 25 saptamani col deschis forma palnie poate fi dusa la termen sarcina fara operatie si complicatii?

Ginecologie

Postata de Utilizator31531438914 cu 5 ani in urma.

Am 25 saptamani de sarcina bebe are 1000 grame acum problema e la mine colul uterin este moale iar inauntru in forma de palnie deschis pot duce la termen sarcina fara pesar cerclaj doar cu utrogestan no spa stat mai mult in pat? Fara sa existe vreun pericol pentru mine sau bebelus ce sfaturi imi dati? Sunt disperata am auzit numai de rau pana acum nimic de bine colul are cam vreo 3 cm ceva de acest gen era ultima oara acum cateva saptamani am avut cateva chiuretaje in trecut sa fie asta cauza?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/teste-si-analize-in-sarcina_11096