E normal sa dureze putin ciclul?

Ginecologie

Postata de Utilizator11560619201 cu 4 ani in urma.

M am apucat de anticonceptonale (logest) acum 2 luni. Acum este a doua oara cand imi vine ciclul de la inceperea lor, insa de cand am inceput sa le iau ciclul meu este foarte putin ca si cantitate si tine si 3 zile maxim cu o culoare maronie... tin sa mentionez ca inainte sa ma apuc de pastile nu era asa, tinea maxim 5 zile si era si destul de mult cu o culoare chiar rosiatica... intrebarea mea este insa daca este doar o delegrare hormonala de la pastile si o sa ajunga la normal dupa ce mi se regleaza ciclul sau este posibil ca aceste pastile sa nu fie bune si sa trebuiasca sa le schimb? P.s. am uitat sa mentionez, aveam un ciclul neregulat inainte. Acum imi vine fix la 28 de zile.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186.