cum pot scapa de candida genitala? (sex masculin)?

Ginecologie

Postata de Utilizator21610456054 cu 3 ani in urma.

in urma cu 2-3 luni, dupa ce am avut contact sexual neprotejat cu partenerul (de lunga durata), pielea de pe preput si glanda parea ca se crapa, impreuna cu inrosirea preputului. am inceput timp de o saptamana tratament cu diflucan, si de 2 luni de 2 ori pe zi dupa spalarea penisului cu canesten crema aplicat pe glanda si pe preput. din pacate cum opresc tratamentul cu canesten chiar si pentru o zi, observ simptome ca ar recidiva. nu am mai facut sex neprotejat si am rarit contactul sexual de asemenea, ce pot face? o sa merg la un control urologic in curand, deja nu mai suport. ma asteptam dupa 2 luni de zile in care am aplicat crema zilnic sa fiu ok, dar cand am oprit tratamentul pt o singura zi, a doua zi deja vedeam semne ca ar recidiva, m-am cam saturat sincer.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/simptome-de-candida-la-barbati_11317