Care ar putea fi cauza ?

Ginecologie

Postata de Laura94 cu 4 ani in urma.

De 4 zile am o secretie vaginala anormala la inceput a fost maro si urat mirositoare a doua zi avea culoare incolora cu firicele rosi de sange iar azi imi curgea sange curat. Am si usoare dureri in zona ovarelor dar aproape insesizabile. Ultimul ciclu menstrual a fost pe data de 24 mai. Mentionez faptul ca am nascut cu 8 luni in urma iar de 6 luni am inceput administrarea anticonceptionalelor Artizia pe care le iau de 6 ani si nu am avut probleme cu ele. Nici nu am fost la vre.un control dupa nastere.
Ce ar putea fi ? Ar trebui sa ma ingrijorez ?
Va multumesc !

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/prevenirea-infectiilor-de-tract-urinar_10145

Laura94

acum 4 ani

Am fost aseara la urgente unde mi sa recomndat intreruperea anticonceptionalelor o saptamana. Fara vre.o analiza sau vre.un control special mi sa facut un eco trans vaginal mai mult tras de par pentru ca am insistat eu. Nu mi sa dat nici macar o fisa precum ca am fost acolo nimic. Azi dimineata m.am trezit cu dureri mari de burta si sangerari abundente. Nu stiu ce sa cred imi este cam frica.