Anticonceptionale inafara menstruatiei?

Ginecologie

Postata de Utilizator11531148665 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Este vreo problema daca incep sa iau anticonceptionale chiar daca nu sunt in prima zi a menstruatiei? Si cand imi va venii menstruatia daca le iau asa? Precizez ca acestea sunt recomandate de doctor dar am facut pauza 2 luni. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186