Am 50 de ani ,sint la menopauza de 2 ani jumate si am singerat un pic, e ceva grav?

Ginecologie

Postata de Utilizator21541354114 cu 5 ani in urma.

Am avut acum 2 ani un polip cervical de 2 ,5 cm , pe care l-am eliminat natural cu irigari cu ceai de pelin.Am dureri pelvine, citeodata , de la usoare la intense, mai ales cind merg.Nu fac nici un tratament hormonal si nu am relatii sexuale.Am facut ecografie transvaginala acum 4 luni si mi a gasit un chist si un fibron mici.La Papa Nicolau facut anul trecut mi a iesit metaplazie scuamoasa, iar acum 2 ani mi a iesit pozitic la celulele ASCUS. Fac tratament pentru articulatii cu pastile cu colagen, e posibil sa dauneze ?

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/sangerare-la-menopauza