Ce tratament se poate lua?

Ginecologie

Postata de Gina cu 10 luni in urma.

Bună dimineața, în urma analizelor de laborator am fost diagnosticată cu aggregatibacter aphrophilus 10^6 ,lactobacillus gasseri,am o singură întrebare,ce tratament se recomandă? Mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

acum 10 luni

Buna ziua,

Tratamentul pentru infectia cu Aggregatibacter aphrophilus poate include administrarea de antibiotice, cum ar fi penicilinele, cefalosporinele sau macrolidele.

Doza, durata tratamentului si tipul de antibiotic vor fi determinate de un medic specialist in functie de particularitatile cazului dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Multa sanatate!