Balonare banala sau o complicație a apendicitei?

Gaze intestinale

Postata de Utilizator11534627704 cu 5 ani in urma.

De 2 zile ma deranjează stomacul, în principiu simt o balonare destul de accentuata (am consumat un cărbune medical pentru ameliorarea balonării) și o durere în partea dreapta jos a abdomenului (în zona apendicelui). Nu prezint nicio stare de rau, am pofta de mâncare, culoarea pielii este normala însă forma scaunului este subțire la un capăt iar puțin mai gros la celalalt(neregulata) iar culoarea este galbena . Țin sa precizez ca cu o zi înainte de a avea aceste simptome am avut simptome de răceală.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-cauze-simptome-tratament_16335