Sensibilitate/semn buza dupa Herpes?

Gazda herpes simplex imunocompetenta cutaneo-mucoasa

Postata de Utilizator21533900845 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,

Acum cateva luni am fost bolnav cu febra. Imediat la o zi, doua a inceput sa imi apara la buza superioara Herpes. Am ajus urmatoarea zi la doctor care mi-a dat Aciclovir crema.

Am dat zilnic de cateva ori pe zi cu crema aproximativ 1 sapt, dar inca nu a disparut complet de la gura. Dupa aproximativ 2-3 sapt pot spune ca a disparut.
Problema este ca mi-a ramas semn (buza e putin mai rosie in acea zona) si daca ating locul parca este mai sensibila zona.
Mentionez ca nu am abuzat de zona, am avut ceva sangerari doar cand deshideam gura mai mult si se rupea putin pielea.

Este normal sa imi ramana semn si sensibilitate?

Multumesc.

Raspunsuri (1)

nmt

acum 2 ani

Ai aflat vreo solutie? Multumesc.