Orientare pentru investigatii ?

Gastrita eroziva

Postata de MembruMobileAppsnooze.eg cu 6 ani in urma.

Buna seara. Am 17 ani si in urma cu aproximativ 8-9 am început să resimt probleme digestive care constau în stare de vomă destul de severa dimineata care se termina cu vomă dupa micul dejun, indigestie si balonare. Am fost la spital un mi s-a pus diagnosticul de apendicita, am fost operat, si au urmat 2-3 luni fără nicio problemă. După aceste luni simptomele de dinaintea operației s-au intors, putin diferite(stare de vomă, uneori cu nod in gât, foarte multe gaze, balonare, sunete in stomac-inainte/dupa masa, si o senzatie de disconfort total). Acest lucru se întâmplă preponderent dimineata. Am facut testul de heliobacter pylori de aproximativ 3 ori, de fiecare dată negativ, si am facut procedura de endoscopie. Aici mi s-a spus că sunt prezente urme de heliobacter pylori, însă, pe test a iesit Negativ, stomacul fiind sănătos

Mentionez ca in septembrie am facut o ecografie in urma careia mi s-a spus că, colecistul este cudat, însă nu am primit tratament in directia aceasta.
As dori sa stiu ce ar trebui sa fac in continuare fiindca acum se pare ca nu prea mai am idei, în toata aceasta perioada am evitată prajelile, fasole, mazăre, linte si alimente de genul acesta, la fel si carnea de porc si băuturile carbogazoase.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/sindromul-de-intestin-iritabil-sii_560