Tuse cu senzatie de voma

Fumatul

Postata de flavv85 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Ma adresez cu o intrebare.
De cateva luni dimineata cand ma trezesc tusesc, parca din stomac, cu senzatii de voma, si nas infundat cu secretie abundenta.
Precizez ca sunt fumator de 5 ani, am 26 de ani, barbat.
Dupa ce imi beau cafeaua si fumeaz cateva tigari, ma simt foarte bine. Mentionez ca problema apare doar dimineata cand ma trezesc.

Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand consultul unui gastroenterolog, deoarece ar putea fi o afecţiune gastrică (reflux gastro-esofagian), dar şi a unui medic ORL-ist (probabil o rino-sinuzită)

nsanyi23

acum 13 ani

sunt doar farmacist dar pot sa-ti recomand sa te lasi de fumat :)

panteraiac

acum 11 ani

dimineata cind beau cafea ma apuca cite o tuse seaca de mai multe ori ,am si nasul infundat, il suflu de cite ori ma spal pe fata si iese foarte mult ,transpir foarte mult la subrat cind beau cafea sau altceva cald!

Gaby

acum 10 ani

Buna, am aceleasi simptome, cand beau cafea mie rau toata ziua, am o tuse seaca si o usoara senzatie de voma dar fara varsaturi si o stare nasoala de slabiciune. Ai putut afla cauza?!