renuntarea la fumat

Fumatul

Postata de andrei178 cu 15 ani in urma.

Stie cineva de existenta unor tigari "false" fara nicotina, dar nu din tot felul de ierburi scarboase? Asta pana se dezobisnuieste omu si de ticul de a fuma...Nu trebuie ceva pentru sevraj. Multumesc

Raspunsuri (5)

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca-mi este permis,as face o gluma..exista tigari cu vointa.M-am lasat de fumat ,dupa 32 de ani,cu tigarile pe masa.Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te uiti la ele si sa-ti spui" care pe care".O sa razi dar vb. serios,nu trebuie nici un inlocuitor,asta inseamna slabiciune.Dar trebuie sa fii pregatita pt. asa ceva,altfel nu merge.Pregetita cu multa, multa vointa.Bafta!

viz

acum 10 ani

Stai jos!

andrei178

acum 15 ani

Multumesc pentru raspuns, parca ai fost ecoul meu:)). M-am lasat si eu odata, cu 10 ani in urma, pe cand fumam mai mult de un pachet pe zi. Brusc, fara probleme, doar cateva ore au fost probleme. Acum fumez putin dar dimineata nu ma pot abtine pentru ca sunt intr-un mediu stresant...Adica motive, motive, motive...Ma gandeam ca poate daca exista tigarile alea false sa am o trecere mai lina...Deci, ramane valabil ce ai spus. Multumesc mult!

anisoara65

acum 15 ani

am si eu o problema,deci tocmai m-am lasat de fumat dupa 10 ani,beau uneori si ma intreb daca cumva din cauza asta imi trece foarte repede excitarea.ma excita dar pana sa trec la actiune imi trece,nu mai da randament desi imi doresc foarte mult.de asemenea nu am mai facut sex de aproape 1 an.ce cauze ar putea fi?

anisoara65

acum 15 ani

am si eu o problema,deci tocmai m-am lasat de fumat dupa 10 ani,beau uneori si ma intreb daca cumva din cauza asta imi trece foarte repede excitarea.ma excita dar pana sa trec la actiune imi trece,nu mai da randament desi imi doresc foarte mult.de asemenea nu am mai facut sex de aproape 1 an.ce cauze ar putea fi?