Renuntarea la fumat duce la atrofierea plamanilor?

Fumatul

Postata de Iuliana12446275 cu 11 ani in urma.

Fumez de 30 ani, un pachet pe zi. Renuntarea brusca la fumat poate declansa o uscare a plamanilor?
Adina tel 0721894818

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Nuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!! Nu poate fi decat f. bine. M-am lasat brusc,fara a " compensa " cu altceva,dupa 32 de ani , au trecut deja noua ani si plamanii mei sunt super ok. Multa vointa.......si bafta !

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

In nici un caz. Dimpotriva, este indicat sa renuntati la tutun chiar si dupa atatia ani.

ala bala

acum 11 ani

Nu numai ca se usuca, dar o sa si pice, ca frunzele. ;)