Poate avea cancer mandibular ?

Fumatul

Postata de Utilizator11607004875 cu 3 ani in urma.

Bună ziua ma numesc Ana Maria am 24 de ani si de jumătate de an ma confrunt cu o problema foarte grava am fost la foarte mulți medici dar nu m au putut ajuta. Totul a început cu gingiile inflamate care zvacnesc si ma ard(senzație de arsura) continuu. Inițial mi sa spus ca am o gingivita dar nu este pentru ca starea mea se agravează în decursul acestor luni dinții mei și-au schimbat poziția foarte tare efectiv au coborât în jos foarte mult ma refer la partea de sus(maxilarul) iar acum în afara de ceea ce vam spus a mai apărut ceva osul mandibulei sa subțiat si sa micșorat foarte tare efectiv se strânge foarte rău de la o zi la alta iar durerile sunt foarte marii! Am observat ca si în partea de sus a maxilarului osul sa absorbit foarte tare! În zona obrajilor si dedesuptul lor parca se absoarbe obrajii mi sau micșorat pe măsură ce osul mandibular se micșorează si se strânge simt o presiune si o durere foarte mare si în partea de sus efectiv se duce văzând cu ochii ar putea fi cancer?? unde as putea sa mai merg la ce medic nici un medic nu ma poate ajuta?se agraveaza foarte repede. Varog frumos dați-mi un sfat.

Raspunsuri (2)

Utilizator21607080320

acum 3 ani

Faceti o radiografie de craniu sau un CT de craniu si mergeti la un neurolog , la un reumatolog , la un dr, maxilo - dentar , la ORL . la toti si cereti parerea si vedeti ce spun poti acestia .

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 3 ani

Luati legatura cu medicul de familie si vedeti catre care specialist va trimite mai repede. In familie aveti persoane care au seferit de parodontoza?

Sanatate! Cu cat mai repede actionati, cu atat mai bine si pentru starea de sanatate fizica si pentru stresul trait. La varsta dvs., trebuie sa raspunda mai usor organismul la tratamente.

Sanatate!