Nod in gat

Fumatul

Postata de Oxifegix cu 11 ani in urma.

Buna,Am 25 de ani si fumez de la 16 ani.Am reusit sa ma las de mai multe ori chiar si un an de zile(in total m-am lasat cam 2,5 ani pana acuma) si nu mai fumez de 3 luni si ceva.
Problema este ca am tot timpul senzatia ca am ceva in gat,nu tusesc deloc dar cateodata incerc sa scot "nodul" din gat.Cand reusesc expectoratia are o culoare maro deschis pana la maro inchis.Ce imi sugerati.Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul ORL si , dupa caz, pneumolog in vederea identificarii cauzei acuzelor dumneavostre.