m am lasat de fumat

Fumatul

Postata de andreivolintiru cu 9 ani in urma.

Buna ziua !Deci acum 3 sapt m am simtit f rau , aveam senzatia ca raman fara aer cand stateam intins , ma simteam balonat , aveam ameteli usoare , mi era si putina greata si am decis sa mi fac analizele .Mi s a luat sange , am facut ecografie , ekg ! Toate analizele au iesit f bune .Am decis sa ma las de fumat , de baut cafea si alcool si in cateva zile totul a revenit la normal disparand senzatia ca raman fara aer , balonarea ,etc ! Ieri , din pacate , am cedat tentatiei si am baut o cafea + am fumat cateva tigari ! Imediat , am inceput iar sa simt ca am stomacul umflat si sa am senzatia ca repir mai grreu plus senzatia de nod in gat ! Tin sa spun ca la plamani nu am facut niciun fel de radiografie ! Intrebarea mea este , poate sa aiba legatura cu plamanii tinand cont ca nu tusesc , nu am sputa , nu simt niciun disconfort in zona ? Mentionez ca fumez de la varsta de 14 ani , ac***a la activ aprox 8 ani !

Raspunsuri (4)

andreivolintiru

acum 9 ani

si inca o chestie , acum mi am amintit ! Ieri cand stateam am pat am observat cum pur si simplu parca aveam puls in burta , adica se ridica cobora , etc .Is foarte speriat sa nu fie cv grav

Bogdan

acum 9 ani

Salut Andrei ,
Corpul tau are nevoie de recuperare si odihna.
Daca ai fii interesat de minerale, si vitamine naturale pentru ati sustine organismul sa combata probleme date, te rog sami lasi un mesaj.

Corina

acum 8 ani

Fumez de aproape 9 ani si acum m-am decis sa fac ceva pentru a scapa de tigari. Iau niste suplimente ce se cheama Nicorix de circa o saptamana dar nu se vede vreo schimbare:(. Poate pana la sfarsitul curei o sa am rezultate si o sa reusesc sa elimin complet tigarile.

Mangu

acum 8 ani

Tigarile sunt printre cele mai nocive elemente care exista. Agreseaza corpul uman in foarte multr zone si il slabeste destul de mult fortandu-l in final sa se imbolnaveasca. Cel mai bine e sa nu fumezi, sau daca fumezi sa faci tot posibilul pentru a le elimina complet din activitatea zilnica.