gitul

Fumatul

Postata de marydin cu 12 ani in urma.

de 5 luni simt un discomfort in git pe partea stinga, mai clar , dimineata imi simt gitul uscat cu o usoara usturime, in tot decursul zilei am senzatia de par in git si seara este putin mai accentuat, adica insotita de o mica durere la inghitit, ce poate fi? Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Un consult ORL poate vedea ce este acolo ( un os mic si subtire de peste infipt in testul periamigdalian, un fir de par sau un punct infectios cu puroi) Poate o mica ulceratie dureroasa, o afta ?????

tamara

acum 11 ani

eu am inghitit un fir de par in git,si simtesc ca imi incurca sa respir sa maninc,parul cind se ridica cind se da mai jos in gt ce sa fac,medicii orl nu gasesc nimic dar el este eu simt.ce sa fac

tamara

acum 11 ani

dar suntem de la moldova,nu putem ajunge acolo datimi un sfat cum sal scot va rog,la ce aparate putem vedea parul

sanda

acum 10 ani

buna ziua eu am nod in git de ceva timp mai clar sint zile cind ma trezesc cu gura seaca nas infundat si tot in acelasi timp am o senzatie ca nu imi pot inghiti asta nu se intimpla numai dimineata si in cursul zilei alte ori simt ca nu pot inghiti bine chiar si mincarea dese ori ma imi ramane mincarea in git

sanda

acum 10 ani

buna ziua eu am nod in git de ceva timp mai clar sint zile cind ma trezesc cu gura seaca nas infundat si tot in acelasi timp am o senzatie ca nu imi pot inghiti asta nu se intimpla numai dimineata si in cursul zilei alte ori simt ca nu pot inghiti bine chiar si mincarea dese ori ma imi ramane mincarea in git