Gat

Fumatul

Postata de AlexandruZ cu 11 ani in urma.

Buna nu stiu sigur daca e de la fumat, am 16 ani fumez de 1 an jumate si in ultima vreme am cateodata o durere in gat in continu flegma ii albicioasa cu puncte albe parca, ma ustura in gat acum, si cand expir am o expirare suieratoare,cand inspir, inspir normal pot sa mananc ma simt o intr-o stare buna pot sa beau nu ma simt slabit etc.. ce ziceti e ceva grav? sunt speriat..

Raspunsuri (5)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la un control la un medic pneumolog pentru evaluarea simptomelor si stabilirea unui diagnostic.

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

In primul rand opriti fumatul.In al doilea rand incepeti un program de detoxifiere al tractului respirator gura-plaman cu produse pe baza de acid elagic, ulei de oregano, usturoi capsule si probiotice obligatoriu. *

AlexandruZ

acum 11 ani

Nu va suparati, pot sa si reduc din tigari?? si daca da ziceti cam cate tigari sa fumez pe zi !!

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

La 2-3 zile mai eliminati cate 1-2 tigari,pana va obisnuiti cu o cantitate mai mica.In final, va trebui sa renuntati la ele .Orice tigara conteaza.

ion

acum 10 ani

bun aziua dece ma doare in zona plamanilor in spate si nu am pofta de mancare va multumesc