Dureri toracice?

Fumatul

Postata de MembruMobileApp1510518444 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am 23 de ani si de o luna si jumatate m-am lasat de fumat. Tot in acea perioada au inceput sa-mi apara si simptome ciudate. Una dintre ele este durerea in piept pe care am resimtit-o in partea dreapta, iar apoi s-a mutat pe partea din stanga. Durerea se resimtea mai puternic de fiecare data cand ma incordam sau faceam o miscare de ridicare a mainii stangi. Am fost la doctor si m-am plimbat din doctor in doctor.... fiecare a dat din umeri. Mi s-a spus ca am avut nevralgie intercostala si ca sa fac tratament 5 zile cu Movalis. Am facut 8 zile tratament si nimic. Inca ma doare, mai ales cand ma trezesc sau cand stau prea mult timp nemiscat intr-un loc. Durererea mai nou s-a mutat si in spate, in zona scapulelor. Se resimte mereu cand ridic sau rotesc mainile cand ma incordez sau am miscari mai bruste. Ce sa mai fac? Este destul de enervant si la un moment dat prea dureros. Peste o luna am analizele de sange, dar pana atunci? Tin sa mentionez ca am fost ascultat la plamani si mi s-a spus ca sunt ok. Am fost si la cardiologie si mi-au zis ca sunt bine.......

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cardiopatia-ischemica-si-Infarctul-miocardic/durerile-toracice_941