Cum reusesc sa scap de tigari?

Fumatul

Postata de silviu123 cu 10 ani in urma.

Buna seara !
Va rog daca se poate sa ma ajutati cu sfaturi referitoare la FUMAT...
Cum a-si putea scapa de acest viciu ?.. Am varsta de 17 ani si fumez de 6-7 luni dar am inceput sa nu le mai suport .. Din cauza ca obosesc repede ma doare ficatul(in partea dreapta jos aproape de coasta), sau sa imi spuneti cateva sfaturi cum pot sa imi "Curat" plamanii de tutun ? Am auzi ca daca bei lapte dimineata sau suc de rosii te ajuta dar eu vreau un sfat de la un specialist daca a-ti putea sa ma ajutati cat mai repde ca am nevoie de ajutorul dumneavoastra urgent nu le mai suport deloc dar tot simt nevoia :( ... Va multumesc pentru intelegere :)

Raspunsuri (3)

Razvan

acum 10 ani

Fie te adresezi medicului de familie,fie vei avea vointa si vei renunta!
Eu am fumat o singura data un pachet intreg de tigari carpati pe vremea lui...nea Nicolae si cand am vazut ca nu sunt bune n-am mai pus gura pe ele...si din ziua aia pana in prezent nu mai fumez!

silviu123

acum 10 ani

Iti multumesc pentru raspuns dar am vointa , am ajuns sa fumez maxim 2 tigari pe zi deci nu mai simt o nevoie... Dar cateva sfaturi pentru a scoate tot tutunul din mine??? daca ma puteti ajuta
Va Multumesc !!!

albanic

acum 9 ani

Renunta si la alea doua tigari si ,sigur ai sa "scoti" tot tutunul din tine ,acum la 17 ani . Dupa 40 de ani ,sigur nu-l mai..scoti .