Cancer la gat?

Fumatul

Postata de ghost26 cu 7 ani in urma.

Buna seara,ma numesc Alexandru,am 16 ani,si am inceput sa fumez timp de 1 luna,si sunt putin speriat,simt o mica mica durere in gat ( la marul lui Adam) ,si ieri am simtit ciudat maxilarul..adica mai greu..si astazi cand am urcat in masina si am inchis usa,cand s-a inchis usa,zgomotul usii mi-a creat o durere la timpan.. imi e frica sa nu am cancer la gat,fiindca simptomele sunt aproape aceelasi

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 7 ani

La varsta dumneavoastra nu trebuie sa va ganditi si sa va speriati atat de usor. Pentru linistea dumneavoastra este necesar sa faceti un consult ORL si vi se va spune ce aveti de facut .
dr Petre Muresan

MembruMobileApp1471684456

acum 7 ani

"Frica pazeste bostanaria " e un proverb ce se aplica in cazul tau. E mai bine sa iti fie frica ca ai cancer si deci sa te lasi de p***ai vicioaze de a experiment alcool drog si chiar sex la virsta si cu personae nepotrivite si mai ales de a experimenta experimentul adica de a-l repeta d emai multe ori. Ai vazut c anu iti prieste e mai bine sa te opresti caci altfel e mai greu d e vindecat o boala. E la fel cu condusul unei masini, ai facu to greseala fereste-te s ao repeti caci altfel e posibil s a nu mai scapi asa usor ori tu , ori cei din jur, pe care-i pui in alerta la griji sau la cheltuiala din cauza unor neglijente ale tale. Eu zic ca e bine ca te-ai speriat, asta dovedeste ca ai instinct si e bine s anu t e iei dupa altii caci plata la uni vine mai tirziu sau prin alte forme iar ei nu iti traiesc tie viata. Nu te lua dupa altii daca nu iti face un bine fara sa faci rau altora...!