Zeama de lamaie pt pistrui si cosuri

Frumusete si intretinere

Postata de Cosmyn13 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Am auzit ca zeama de lamaie este buna pt albirea tenului si acnee si as dori sa stiu cum s-o folosesc si daca este pericolul sa produca o decolorare exagerata a pielii.

Raspunsuri (1)

anca

acum 9 ani

Eu am inteles de la o cunostinta care a folosit mai mult timp sucul de lamaie ca nu e chiar asa bun pentru ten, te poate irita foarte tare. Eu am scapat de acnee dupa ce am inceput un tratament cu produse naturale din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation.
Aceste produse au facut minuni pentru tenul meu, mi-au disparut toate cosurile si punctele negre si mi-au lasat un ten tare curat si fin. Eu zilnic foloseam o spuma naturala de spalat pe fata, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.